moto-park.pl

Motoryzacja w najlepszym wydaniu

Rodzaje dywaników do samochodu

Czysty i zadbany salon — to jest właśnie to, do czego dążą właściciele samochodów. Ale jak zapewnić taką czystość w pojeździe, który codziennie eksploatujesz?

Istnieje wspaniałe wyjście — dywaniki samochodowe. Akcesorium samochodowe takiego rodzaju nada możliwość zachowania czystości na podłodze salonu i znacznego ułatwienia procesu sprzątania. W tym artykule porozmawiamy o tym, jakie są rodzaje dywaników samochodowych.

Rodzaje dywaników samochodowych

Pierwszą i jedną z najważniejszych cech jakiegokolwiek dywanika samochodowego jest jego uniwersalność. W zależności od tego parametru wyróżniają takie ich następujące rodzaje:

  • Uniwersalne. Takie dywaniki charakteryzują się bardziej przystępną ceną oraz mają uśrednione kształty i wymiary, co zezwala układać je w salonach jakichkolwiek samochodów, niezależnie od marki i modelu. Co prawda, należy być przygotowanym na to, że one będą potrzebować niektórego dostosowania w tym celu, żeby dobrze ułożyły się w salonie konkretnego samochodu.
  • Modelowe. Dywaniki tego typu są od samego początku zrobione pod konkretny model samochodu, z uwzględnieniem wszystkich występów, załamań, powierzchni itd. Dzięki temu one pokrywają 100% powierzchni i nie wymagają dodatkowego ich obrzezania ani innych wtrąceń.

Trzeba zaznaczyć, że uniwersalność jest wspólną cechą zarówno dywaników do salonu, jak i do bagażnika. Dlatego przy zakupie trzeba sprecyzować, jakiego rodzaju wyrób kupujesz.

Nie mniej ważną cechą dla dywanika jest materiał, z jakiego on został wykonany. Od tego zależy nie tylko jego wygląd zewnętrzny, ale i sezonowość, a także odporność na różne wpływy zewnętrzne. Wszystkie przedstawione na rynku produkty można w sposób umowny podzielić na dwie wielkie grupy:

  • Tekstylne. Takie dywaniki przyjęto uważać za najlepiej wyglądające pod względem estetyki. Swoim wyglądem zewnętrznym one przypominają standardową wykładzinę dywanową i mogą być wykonywane w różnych kolorach, z haftem, logo itd. One nadają się na prawie każdą porę roku, ale wymagają więcej wysiłków podczas sprzątania.
  • Z materiałów gumowych. Jest to cała grupa produktów, w skład której wchodzą modele wykonane z gumy, gumowo-plastikowe, z PTE, kauczuku syntetycznego i innych podobnych do gumy materiałów. Takie dywaniki nie mogą pochwalić się szeroką gamą kolorów i faktur, ale są odporne na prawie wszystkie wpływy zewnętrzne, a także ich cechą jest prostszy proces sprzątania.

Dzisiaj różnorodność podczas wyboru dywaników samochodowych jest szeroka na tyle, że każdy może wybrać model, który będzie w stanie zadośćuczynić wyznaczony budżet i aktualne wymagania.

Dywaniki samochodowe w Autobrat

Sklep Autobrat specjalizuje się w sprzedaży dywaników samochodowych i oferuje swoim Klientom szeroki asortyment modeli do samochodów jakichkolwiek marek i roczników. Katalog sklepu zawiera towary tylko od zaufanych producentów, co gwarantuje ich jakość i zgodność z deklarowanymi właściwościami.

Oprócz tego, Autobrat jest gotów zaoferować swoim Klientom następujące walory wynikające ze współpracy z nim:

  • Jedne z najbardziej przystępnych cen na akcesoria samochodowe w Polsce.
  • Operatywną dostawę towarów do jakiegokolwiek punktu w kraju;
  • Pomoc kompetentnych specjalistów w doborze akcesoriów samochodowych;
  • Wygodne sposoby płatności za zakupy.

W celu złożenia zamówienia lub konsultacji z managerem Sklepu Autobrat zadzwoń pod numer +48 795-640-079 lub napisz nam pod adres naszej poczty elektronicznej [email protected].