moto-park.pl

Motoryzacja w najlepszym wydaniu

Jak sprzedać samochód

Chyba każdy kiedyś stanął przed problemem sprzedaży samochodu. Najprościej jest oddać auto do komisu, który profesjonalnie zajmie się sprzedażą. Niestety komis samochodowy nie zaoferuje potencjalnemu Kowalskiemu dużych pieniędzy za jego używany samochód. Często jest tak, że ludzie obrażają się na pracownika komisu wyceniającego auto. Dlatego najlepiej jest samemu przygotować pojazd na sprzedaż.

W pierwszej kolejności należy zadbać o wygląd zewnętrzny samochodu, który chcemy sprzedać. Dokładne umycie pojazdu i wyczyszczenie tapicerki jest pierwszym krokiem do sukcesu. Nie od dziś wiadomo, że większość ludzi kupuje oczami, a nie rozumem. Jeżeli samochód będzie ładnie wyglądał, to jest większe prawdopodobieństwo, że szybko się sprzeda. Należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu i odkurzeniu bagażnika. Wiele osób zapomina o umyciu felg. Na koniec warto w samochodzie zainstalować jakiś odświeżacz powietrza.

Gdy już samochód jest czysty, należy usunąć drobne usterki mechaniczne. Nie warto inwestować dużych pieniędzy. Wystarczy zakupić najtańsze zamienniki, aby auto było sprawne i przeszło przegląd mechaniczny. Jeżeli na karoserii są rysy, to można je zamaskować różnymi preparatami i kredkami, które z łatwością można dostać na portalach aukcyjnych.

Gdy auto jest gotowe, to wystarczy zrobić kilka dobrych zdjęć, uwypuklających walory pojazdu. Fotki warto robić w plenerze, na tle lasu lub łąki. Trzeba unikać krajobrazu, który szpeci pojazd. Nie wolno robić zdjęć na tle śmietników czy obdrapanych murów. Takie fotki zniechęcają potencjalnego klienta do zakupu.

W przypadku gdy rozważasz też zakup używanego auta, zobacz nasze wskazówki.
Mając dobre zdjęcia, trzeba dodać opis samochodu, wypisać wszystkie jego parametry, stan licznika i dodatki, takie jak np. dodatkowy komplet opon sezonowych. Dobrze jest trochę podkoloryzować, pisząc frazesy, typu: „nigdy mnie nie zawiódł”. Można wspomnieć o tym, że samochód był garażowany i używany tylko prywatnie do dojazdów do pracy. Jeżeli auto było używane w firmie do przewozu towarów, to lepiej pominąć ten fakt. Ofertę sprzedaży można również zamieścić na kartce przylepionej do szyby. Być może trafi się jakiś kupiec, który zamieszkuje tę samą miejscowość.