moto-park.pl

Motoryzacja w najlepszym wydaniu

Substancje, które mogą uszkodzić karoserię samochodu

Sól asfaltowa

Gdy wchodzimy w zimną porę roku na półkuli północnej, najczęstszym zagrożeniem jest sól drogowa. Chociaż istnieje wiele substancji bezsolnych, które zapobiegają tworzeniu się lodu na asfalcie, są one zazwyczaj droższe, więc ludzie nadal używają starego, dobrego chlorku sodu. Problem polega na tym, że ten minerał jest korozyjny, co oznacza, że z czasem przeżera farbę. A dzieje się tak, ponieważ przykleja się do podwozia pojazdu, a także do paneli nadwozia, które mają kontakt z odpryskami kół.

Choć nie jest to coś, czego można zbytnio uniknąć, zwłaszcza jeśli mieszkasz w obszarze, gdzie śnieg pada nieustannie, możesz zminimalizować szkody, myjąc swój cenny samochód tak często, jak to możliwe. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, nałożenie warstwy wosku premium przed nadejściem zimowych chłodów zapewni dodatkową ochronę. Podwozie można również uszczelnić za pomocą konkretnych produktów, możesz nawet zrobić to samemu. Odwiedź portal zachpomorskie.pl i bądź na bieżąco z przeprowadzanymi konserwacjami dróg i rozpyleniami soli drogowej,

Kawa i napoje bezalkoholowe

Czy zdarzyło Ci się kiedyś w pośpiechu postawić kubek z kawą lub napojem na dachu samochodu, a potem z przerażeniem obserwować, jak się on przewraca i rozlewa zawartość na powierzchnię karoserii? Oba napoje zawierają kwas, który może uszkodzić kolorowe wykończenie samochodu, a także różne barwniki, które po wyschnięciu plamią. Kluczem jest natychmiastowe i dokładne wytarcie rozlanego płynu miękką szmatką i umycie dotkniętego obszaru wodą z mydłem zaraz po tym.

Sok z drzewa

Odkąd istnieją silniki spalinowe, pojazdy są wrogiem drzew. Ale czy wiedziałęs, że drzema „mszczą się” wydzielając soki? Jeśli zaparkujesz pod nim samochód, bogata w składniki odżywcze i mineralne substancja przylgnie do karoserii. O ile nie spowoduje to natychmiastowych szkód, to pozostawienie go bez nadzoru w końcu uszkodzi warstwę ochronną lakieru i spowoduje wyblaknięcie poprzez matowienie.

Gdy sok stwardnieje, jest też niezwykle trudny do usunięcia. Eksperci od pielęgnacji samochodów zalecają stosowanie mydła do odkażania samochodów i alkoholu izopropylowego lub specjalnych produktów, które od razu usuwają posokę. Jak tego uniknąć? Na pewno w cieplejszych miesiącach jest to trudne, bo jeśli zdecydujemy się zaparkować z dala od drzewa, to jest szansa, że samochód będzie stał w słońcu przez czas postoju2, a wtedy jest to piekarnik na pokładzie. Czyli albo ekologiczny brud, albo piekielny upał.